Annıe McKee

Dr. Annie McKee, kitapları çok satan bir yazar, saygın bir akademisyen, konuşmacı, küresel liderler tarafından aranan bir danışmandır. Pensilvanya Üniversitesi Mezuniyet Sonrası Eğitim Fakültesi Kıdemli üyesidir. Daniel Goleman ve Richard Boyatzis ile birlikte çıkardığı Primal Leadership, Richard Boyatzis’le ortak yazdığı Resonant Leadership ve yine Richard Boyatzis, Frances Johnston ortak yapıtı Becoming a Resonant Leader adlı kitapları vardır ve hepsi de Harvard Business Review tarafından basılmıştır. Bu kitapları pek çok makalesi ve blogları ile yazar iş ortamını değiştirecek duygusal zekânın gücüne yoğunlaşmakta ve işimize dört elle sarılmamız için yapmamız gerekenleri sıralamaktadır. Şimdi ise İş'te Nasıl Mutlu Olunur: Amacın, Umudun ve Arkadaşlığın Gücü kitabı ile Annie, onlarca yıldır edindiği deneyimlerden ve bireylerle, ekiplerin güçlü, anlamlı bir başarıyı sağlama konusunda yaptığı araştırmalardan çıkardığı dersleri ve bilgeliği okuyucuyla paylaşıyor.

            Yazar, dünyanın enerji, medya, sağlık, devlet ve gönüllü kuruluş sektörlerinde pek çok etkili lidere danışmanlık yaptı. İş dünyasındaki yöneticilere konferanslar verdi. Doktora öğrencileri mezun etti. Güney Afrika Hükümeti ile çalıştı. Fortune 100 şirketleri içinde C sınıfı ekiplere danışmanlık yaptı. Annie, liderlerin sağlam bir işyeri kültürü yaratmaları için çabaladı.

            Kariyerine halk örgütlerinde çalışarak başladı. Sonra yüksek lisansını tamamladığında Pensilvanya Üniversitesi Wharton Okulu’na girmeden önce küçük bir üniversitede dersler verdi. Ardından iyi bir işin güven verici rahatlığını bırakıp değer geliştirmeye dayalı liderlik ve büyüleyici kurumlar yaratma konularına yoğunlaşmak üzere bir danışmanlık şirketi kurdu.

            Bugün, Pensilvanya Mezuniyet Sonrası Eğitim Fakültesi’nde kıdemli üye olan Annie, kim, hangi işte çalışırsa çalışsın gelişmesi için saygıya, şerefe ve cesaretlendirilmeye ihtiyacı vardır inancıyla herkesi yönlendirmeye devam ediyor. Penn’de çalıştığı yıllardan beri, demokrasiye bağımlılığını ve insanları, mutluluk, sağlık ve refah-huzur aramak için cesaretlendirmeyi sürdürüyor. Bu yolda Homeland Güvenlik Bilimleri Teknik Danışma Kurulu ve Polis Üst Yöneticilik Enstitüsü’ndeki öğretim üyelikleriyle misyonunu geliştirmeye devam ediyor. Polis Üst Yöneticilik Enstitüsü’nde değişen dünyanın karmaşık şehirlerinde ihtiyaç duyduğumuz şeyleri polis yöneticilerine aktarıyor.

            Annie Eddy Mwelwa ile evli. Rebecca, Sean, Sarah, Andrew adlı dört çocuğu ve Benji adında bir torunu var. Annie ve Eddy, üç köpekleri ve iki kedileriyle birlikte Pensilvanya’da yaşıyor.

RapidSSL, Visa, Mastercard

©2018. Park Yayınları. Tüm hakları saklıdır.

Yukarı Çıkın
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.