Gevşeyin!

Raflarda..

GEVŞEYİN!

Stressiz Bir Yaşam İçin 7 Kural, Dr. Michael Olpin ve Sam Bracken'ın kitabı yayımlandı!

Bu kitap GEVŞEMEYE, huzuru bulmaya, dikkatli olmaya ve koşullara bakmaksızın dengeyi kazanmaya umutsuzca ihtiyaç duyan herkese.

“Stresi azaltmanın en iyi yolu, onun sizi darmadağın etmesini durdurmaktır.”


Biraz stres iyidir. Hatta sağlıklı ve enerjik bir yaşam için çok da gereklidir. Aşırı stres ise tehlikelidir. Baş ağrısı ve mide ağrısı gibi belirtileriniz olduğunda, sindirim sisteminizde bir düzensizlik oluştuğunda, uyuyamadığınızda, üzgün olduğunuzda ve bunu atlatamadığınızda, endişelerinizden dolayı çevrenizden uzaklaşmaya başladığınızda… Bütün bunların sebebi, muhtemelen çok fazla stresli olmanızdır.

Bu kitap, hayatınızın yönetimini nasıl ele alacağınızı, stresi önlemek için nasıl daha iyi seçimler yapacağınızı gösterir. Aynı zamanda stres tepkisini nasıl kapatacağınızı da öğreneceksiniz, böylelikle tekrar iyi hissetmeye başlayacaksınız.

"Sözlük, gevşemek terimini şu şekilde açıklamaktadır: rahatlamak ya da açılmak. Fakat bu, stresin gerçek nedenine daha derin bir vurgu yapan ilave bir tanımı da içermektedir: sarmal bir durumdan kurtulmak. Esasen, stresin oluşmasını  önlemek  için kronik strese yol açan alışılagelmiş duygu ve düşünceleriniz açılmalı, değiştirilmeli ve yerlerine yenileri konmalıdır. Yıllarca, fark etmeden yüksek stres seviyelerine yol açan düşünce kalıplarının sizi sarmasına müsaade ettiniz. Bunlar değişebilir. Bu kitabı okuyarak, stres tepkisini  kapatmak ve rahatlamak için gezegende bilinen en iyi yolları öğreneceksiniz."

 

"Bu kitap size güncel başa çıkma becerilerini verir, ancak amacımız başa çıkmanıza yardımcı olmaktan çok daha büyüktür. Hissettiğiniz devamlı stresin özüne inerek, sadece semptomları tedavi etmekten çok daha değerli olan, bunaltıcı stres nedenlerini hayatınızdan çıkartmanıza yardımcı oluruz."

"Henry David Thoreau’nun dediği gibi, “Kötülüğün dallarına saldıran binlerce kişi vardır. Oysa kötülüğün köküne saldıran sadece bir kişi vardır.”1 Stresin etkileriyle uğraşan, yani stresin dallarına saldıran pek çok kitap vardır. Ancak bu kitap stresin köküne saldırır, sorunun temeline iner."

RapidSSL, Visa, Mastercard

©2018. Park Yayınları. Tüm hakları saklıdır.

Yukarı Çıkın
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.