Michael Olpin

Prof. Dr. Michael Olpin  Weber State Üniversitesi’nde Sağlık Tanıtma Programı’nın yöneticisidir. Otuz yılı aşkın süredir stres yönetimi bilimi üzerine çalıştı ve araştırmalar yaptı. Doktora eğitimini, Southern Illinois Üniversitesi’nde sağlık eğitimleri branşında yaptı ve üniversite öğrencileri için stres tepkisine odaklanan bir tez hazırladı.

 

Brigham Young Üniversitesi’nden örgütsel psikoloji dalında lisans derecesi ve Sağlığın Geliştirilmesi alanında yüksek lisansı derecesini aldı. Batı Virginia Üniversitesi, Virginia Tech, Concord Üniversitesi, Southern Illinois Üniversitesi, Brigham Young Üniversitesi ve Weber State Üniversitesi de dahil olmak üzere çeşitli üniversitelerde ders verdi.

Dr. Olpin’in öğretisi birçok sağlık ve sıhhat alanını içerir, ancak temel odak noktası; stres yönetimi, zihin/beden sağlığı, yüksek performans, zihinsel ve duygusal sağlık, sağlık araştırma yöntemleri ve sağlık koçluğu üzerinedir. Ülke çapında birçok konferansa konuşmacı olarak katıldı, atölye çalışmaları ve seminerler düzenledi. Bu konuşmalara ek olarak, spor takımları ve sporcular, bireyler ve diğer topluluk gruplarına da danışmanlık yapmaktadır.

Kendisi, dünya çapında kolejlerde ve üniversitelerde okutulan bir ders kitabı olan Yaşam için Stres Yönetimi: Araştırmaya Dayalı Deneyimsel Yaklaşım adlı eserin ortak yazarıdır. Aynı zamanda, streslerini azaltmalarına ve en yüksek performansa ulaşmalarına yardımcı olmak için binlerce öğrenci, öğretim üyesi, personel ve topluluk üyeleriyle çalıştığı ve araştırma yaptığı Weber Eyalet Üniversitesi Stres Yardım Merkezi’nin kurucusu ve direktörüdür.

 

Web sitesi, StressManagementPlace.com stres yönetimi ve sağlık eğitimi üzerine odaklanmaktadır. Stres azaltma ve rahatlama eğitimi üzerine video, CD, DVD, MP3 ve diğer medyaları araçlarını üretti. Ayrıca “Dünya Stresli Bir Yer Değil” adlı stres yönetimi kitabını da yazmıştır.

Dr. Olpin atletizm ve çeşitli spor dalları ile uğraşmaktadır. Eşi Shanyn ve dört çocuğu Analise, Erica, Adam ve Benjamin ile vakit geçirmekten hoşlanır. Çocuklarıyla oynamayı ve çeşitli sporlarda onlara koçluk yapmayı çok sever. Kendisini boş zamanlarında, ailesinin ikamet ettiği Kuzey Utah’ın güzel dağlarında bisiklet sürüşü ve patika koşusu etkinliğinde bulabilirsiniz.

 

RapidSSL, Visa, Mastercard

©2018. Park Yayınları. Tüm hakları saklıdır.

Yukarı Çıkın
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.