Sam Bracken

Turuncu Spor Çantam: “Radikal Değişime Bir Yolculuk” adlı eserinde kendi hikâyesini anlatan Sam Bracken, on beş yaşında evsiz kaldı. Las Vegas lisesinden yedi yüz öğrenci arasında on birinci olarak mezun oldu ve Georgia Institute of Technology’ye tam futbol bursu ile girmeye hak kazandı. Anı kitabının başlığı, kolejden ayrılırken sahip olduğu her şeyi  turuncu bir spor çantası içine koymasından gelmektedir.

 

Sam, koç Bill Curry liderliğinde Georgia Tech’in tarihindeki en iyi futbol takımlarından birinde, kariyerini sonlandıran yaralanmalarının üstesinden geldiği ve tekrar bir başlangıç ​​pozisyonunu kazandığı için, Brian Piccolo ödülüne aday gösterildi. Ayrıca iki yıl boyunca ACC Akademik takımında oynamaya hak kazandı. Sam 1986’da onur derecesiyle mezun olarak, endüstri yönetimi diploması aldı. 1993 Yılında, Brigham Young Üniversitesi’nin Marriott yönetim okulunda, pazarlama vurgusu alanında yüksek lisans yaptı.

Karısı Kim Kaysville ve dört çocuğu; Beau, Ben, Jacob ve Hannah ile birlikte Utah’da yaşıyorlar. Sam, yüz kırktan fazla ülkede hizmet veren dünyanın lider eğitim ve liderlik organizasyonu Franklin Covey’de, kamu hizmetleri yönetici ortağı olarak hizmet vermektedir.

 

Ulusal Konuşmacılar Derneği’nin bir üyesi olan Sam, radikal kişisel değişimin nasıl uygulanacağı ile ilgili sık sık konuşmalar yapmaktadır. Kendisi Orange Duffel Bag (Turuncu Spor Çantası) Vakfı’nın ulusal sözcüsü ve kurucu ortağı olarak çalışmaktadır. Kâr amacı gütmeyen vakıf, on iki ile yirmi dört yaş arası risk altındaki gençler için yaşam planı koçluğu ve eğitim sağlamakta, özellikle evsiz gençler kadar koruyucu bakım sonrası gençlere de odaklanmaktadır. Bu vakıf Amerika Birleşik Devletleri’nde risk altındaki gençlere profesyonel düzeyde koçluk sunan birkaç organizasyondan biridir.

Turuncu Spor Çantam, ulusal ve uluslararası alanlarda 8 ödül kazanmıştır. Kitabı, Random House’un bir bölümü olan Crown Archetype 2012 yılında piyasaya sürdü.

RapidSSL, Visa, Mastercard

©2018. Park Yayınları. Tüm hakları saklıdır.

Yukarı Çıkın
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.